Hakkımda

2004 yılından bu yana IT sektöründe çalışmaktayım. Bu sektörde çalışan bir çok kişi farklı bölümlerde okuyup, bir şekilde yolu IT ile kesişen kişilerden oluşuyor. Benim ki de bu şekilde oldu. Üniversitede iken ilk bilgisayarıma sahip olduğumda, ilgimi en çok çeken konu bilgisayar ağlarını ve çoklu bilgisayar sistemlerini merkezi olarak yönetmek olmuştu. Aldığım eğitimler sonrasında sektöre giriş yaptım ve yaklaşık 17 yıldır bu alanda çalışıyorum.

Kariyerimin başlarında ağırlıklı olarak Microsoft ürünleri ile ilgilendim. Microsoft Server işletim sistemleri ve rolleri, Microsoft Client işletim sistemleri, Exchange Server en yoğun çalıştığım Microsoft sistemleri oldu.

2014 yılından bu yana Sunucu Sanallaştırma, Masaüstü Sanallaştırma, Yedekleme, Storage ve SAN konularında ağırlıklı olarak çalışıyorum. Bugüne kadar bir çok farklı kurumda kurulum yaptım ve destek verdim. Kurulumunu yaptığım, yönettiğim ve destek verdiğim ürünler arasında VMware vSphere, VMware View, Veeam Backup & Replication, Farklı markalarda SAN switch, Dell EMC ve Purestorage markaları başta olmak üzere çeşitli storage ürünleri yer almaktadır.

Çeşitli firmalarda Sistem Uzmanı, Sistem Yöneticisi gibi rollerde çalıştım. Şu anda Vprof-IT firmasında Kıdemli Sistem Mühendisi olarak çalışmaktayım.

Aldığım eğitimlerin bazıları şu şekildedir:

  • CCNA
  • MCSE
  • Microsoft Azure IaaS
  • VMware vSphere 5.5
  • VMware vSphere: Optimize and Scale 5.5
  • VMware vSphere: Troubleshooting Workshop 6.7

Sertifikalarım

VMware Certified Professional 5 – Data Center Virtualization

VMware Certified Professional 6 – Data Center Virtualization

VMware Certified Professional – Data Center Virtualization 2020

Pure Storage Architect Associate