Kaspersky AdminKit Restore Problem

Kaspersky Admin Kit kullanıyorsunuz ve Admin Kit’in kurulu olduğu sunucuyu yeniden kuracaksınız. Bu durumda Kaspersky’nin sağlamış olduğu bir kolaylık var. Kaspersky Lab Backup Utility ile Kaspersky’nin tüm veritabanı yedeğini alabiliyorsunuz. Bu yedeğin içerisinde lisanslar, kaspresky client kurulu olan makineler, görevler, zamanlamalar vs. her şey bulunur.

Şimdi gelelim asıl meselemize. Sorunsuz bir şekilde Admin Kit yedeğini aldık, sunucumuzu yeniden kurduk ve Kaspersky Admin Kit’i sunucu üzerinde yeniden kurduk. Son olarak aldığımız yedeği geri dönmemiz gerekiyor. Fakat restore işlemi başladıktan sonra şöyle bir hata alabilirsiniz:

Verifying paths…OK
Opening SCM…OK
Setting up…Error – Rollback to earlier version not supported. Backup contains more recent version of Administration Server than one installed.

Bu sorunu aşmak için Kaspersky Administration Kit Tasks altında Download updates to repository görevini çalıştırın ve update’leri yükleyin. Daha sonra Restore işlemini tekrar deneyin. İl seferde olmazsa update görevini bir kaç kez daha çalıştırın ve restore işlemini deneyin. Sorununuz büyük ihtimalle düzelecektir.