VMware vCenter Log Insight 1.0 Beta

VMware geleneksel log yönetiminin yerine yeni bir log yönetimi sistemi olan Beta vCenter Log Insight 1.0 Beta’yı duyurdu. Bu yeni araç ile VMware Hybrid Cloud ortamları için pek uygun olmayan geleneksel log yönetim araçlarını değiştirmeyi hedefliyor.

Mevcut log yönetim sistemi ile kullanıcılar sorgulama dillerini öğrenmek zorunda kalıyor ve doğru raporlar alabilmek için karmaşık sorgular oluşturması gerekiyor.

VMware vCenter Log Insight ile gelen yenilikler

  • Fiziksel ve sanal ortamlar için sorun giderme işlemlerini geliştirmesi
  • Sunucu, depolama, ağ ve uygulama verilerini öncekinden daha detaylı inceleme olanağı
  • Geçmişe dönük olay kayıtlarının kaybolmasını önleme
  • Gerçek zamanlı izleme, arama ve analiz etme kabiliyeti
  • vCenter Operations Management ile entegrasyon

loginsihgt-11

VMware vCenter Log Insight topluluk sayfasına ulaşmak ve indirmek için buraya tıklayın.

VMware vCenter Log Insight kurulumu için herhangi bir işletim sistemine ihtiyaç yok. İndirilen .ova dosyasını vCenter’da Deploy OVF Template seçeneği ile kuruyoruz ve kullanmaya başlayabiliriz.

VMware vCenter Log Insight sanal makinesi varsayılan olarak 2 CPU, 8 GB RAM ve 140 GB Disk alanı ile kurulur. Kullanmaya başlamadan önce bu değerleri değiştirmek isteyebilirsiniz.

Varsayılan olarak Log Insight VM Hardware versiyon 7 kullanır. ESXi 4.x ve ESXi 5.x host’lar üzerinde çalışabilir. Bu durumda 8 CPU desteği vardır. 16 CPU kullanabilmek için VM Hardware versiyon 8 veya 9’a yükseltme yapılması gerekmekte.